Uus sülearvuti on investeering – Säästa aega ja raha!

Leia endale õige töökaaslane www.flex.ee mudelivalikust.

Et töö tegemine sujuks kiirelt ja stressivabalt tuleb kasutada sobivaid töövahendeid. Kaasaegne sülearvuti pakub sulle töö tegemisel mugavusi, mis aitavad säästa eeskätt sinu väärtuslikku aega, kuid mitte ainult.

Rohkem ruumi sinu pagasis ja töölaual, vähem kõikvõimalikke juhtmeid ja kindlus, et probleemide esinemisel on abi alati käepärast on pikas perspektiivis samuti hindamatud.

Iga töö sujub õigete töövahenditega ladusamalt.
(Foto: lenovo.com)

Tehnoloogia ON arenenud

Küllap on enamusel meist mõni hea lugu, mille sisuks on “mida tegi (või ei teinud) minu vana sülearvuti”. Minuteid kestev käivitumine, kehvavõitu ekraanilt filmide vaatamine, avastamine, et arvuti on süles ennast tulikuumaks kütnud ja lõpuks meie kõigi lemmik – aku tühjaks saamine keset loengut või koosolekut vaatamata sellele, et alles tunnike tagasi oli ta täiesti täis laetud.

Kõike seda võib naljatledes meenutada, kuid küllap oleks mõistlik kõik need kogemused minevikku jätta!

Kiire ja muretu töö!

Selge on see, et uued sülearvutid on varustatud kaasaegse tehnikaga. Uusimate andmekandjate kiirused on hüppeliselt paremad isegi tavalistest SSD ketastest, vanadest pöörlevatest kõvaketastest rääkimata. Arvuti on täies töövalmiduses vaid mõned sekundid pärast sisse lülitamist ning ärev ekraani põrnitsemine või arvuti tagant oodates köögis võileiva meisterdamine jäägu kaugesse minevikku! Isegi parooli sisse trükkimise jaoks ei pea enam aega kulutama – näotuvastustarkvara abil tunneb arvuti oma omaniku ära murdosa sekundiga.

(Foto: Asus.com)

Sobiva jõudlusega sülearvuti leiab iga kasutaja

Ka võimsuse poolest on sülearvutid suurte hüpetega edasi arenenud. Uued protsessorid tarvitavad lisaks suurema ressursi pakkumisele järjest vähem voolu ning jahutus on aina efektviisem. Lõpptulemuseks on ressurss, mis on täiesti võrreldav suurte lauaarvutitega. Isegi sülearvutites kasutatavad graafikakaardid on tänaseks päevaks samasugused kui statsionaarsetes arvutites. Lõpuks ometi on võimalik suur arvutikast kontorist välja lohistada ning hakata kõiki toimetusi läbi ühe masina tegema!

Loobuma ei pea ühestki mugavusest

Muidugi on ka kontoris lauaarvuti pidamisel omad plussid; õnneks ei sunni su uus sülearvuti sind ühestki neist loobuma. Kui eelistad kontorilaua taga kasutada ekraani (või isegi mitut), oma tuttavat kätte harjunud klaviatuuri ja hiirt ning muud vajalikku, siis nende seadmete sülearvutiga ühendamine on samuti lihtsam kui iial varem.

Standardpesaks on saanud USB-C ning doki olemasolul piisab ühendada vaid üks kaabel, et arvuti saaks üheaegselt laetud ning ühendatud kõigi lisaseadmetega. Enamgi veel – paljud uued monitorid on juba ise valmis dokina toimetama, ning dokki kui sellist ei pruugi üldse tarvis olla.

(Foto: msi.com)

Tarkvara käib ajaga kaasas

Windows 10 kasutamisel ei pea veel aastaid kartma, et juhtub sama mis XP või Windows 7 lõpul toimus – Microsoft on lubanud, et Windows 10 saab jooksvaid uuendusi ning jääb põhimõtteliselt “viimaseks Windowsiks”. Arvuti oskab ise teha vajalikud uuendused, kandmaks hoolt, et tarkvara töötab sujuvalt ning turvariskid saavad aegsasti kõrvaldatud.

Lisaks sellele võib Windows 10 kasutaja arvestada, et interneti olemasolul saab kõikvõimalike lisaseadmete lisamine olema lapsemäng.

Kergem kott – nii arvuti kui muu arvelt

Kogu see tehnoloogiline areng mis arvuti sisse peidetud oleks vaid pool võitu, kui sülearvutid oleksid jäänud väliselt muutumatuks.

15-tollise ekraaniga sülearvuti tähendas omal ajal pea kolme kilost kobakat ja igakordset järele mõtlemist, et kas ikka seekord on tarvis arvuti kaasa tassida. Tänased 15-tollise ekraaniga arvutid võivad kaaluda vaid poolteist kilo ning kergeimad 14-tollised vaevalt üle kilogrammi. Sülearvutid on muutunud enneolematult õhukeseks ja stiilseks.

Stiilne disain ja imeõhuke ja kerge korpus – suurte arvutikobakate kaasa tassimine on minevik.
(Foto: hp.com)

Terve tööpäev ilma laadimiseta? Pole probleemi!

Inteli voolusäästlik tehnoloogia võimaldab sellist aku kestvust, mis mõne aasta eest tundus absurdsena. Reaalsuseks on saanud see, et akulaadija võib töö- või koolipäevaks arvutit kaasa haarates rahuliku südamega koju unustada. Enamus moodsaid masinad suudavad ilma lisaelektrit vajamata 10-12 tunni jagu internetis toimetada, Lenovo ThinkPadi tippmudelid on näidanud tulemusi suisa18 tunni ligi.

Mobiiltelefonide laadijad on õnneks ühe standardi peale jõudnud, nüüd saame sama tõdeda ka sülearvutite maailmas. Reisile minnes ei pruugi olla vajalik ka iga seadme tarvis eraldi kaablit kaasa haarata, kuna paljud uued sülearvuteid kasutavad laadimiseks USB-C pesa – seda sama mida ka uued mobiiltelefonid. Kahjuks ei ole iPhone veel selle trendiga kaasa läinud, eriti arvestades, et MacBookid ning iPadid on Apple USB-C standardile üle läinud. Seega – MacBookid ja iPadid, paljud Windowsi läpakad ning androidi telefonid – ühest USB-C laadijast täitsa piisab.

Töö, hobid ja ajaviide ühes seadmes

Sülearvutid on muutunud lisaks töövahend olemisele ka universaalseks multimeediakeskuseks. Selge on see, et dokumenditöötlus ja kirjavahetus käivad juba ammu digitaalselt, kuid mitte ainult. Steam ja muud mänguplatvormid asendavad mängukonsoolid, telekanalite järgi kadus vajadus koos Netflixi tulekuga, raadio asemel kuulame podcaste ning uudiseid loeme internetti kolinud ajalehtedest või isegi erinevatest online-kommuunidest nagu Reddit.

Kuna arvutikasutus on tahes-tahtmata oluliseks osaks meie igapäevaelus, tasub arvutisse investeerida. Pikas perspektiivis tasub see ära!

(Foto: Lenovo.com)